Máte dotaz? Využijte kontaktní formulář Nakupujte také výrobky z našeho e-shopu!

Dokončovací zpracování

Dokončovací zpracování je úprava tiskových archů do konečné podoby tiskoviny. Pro přehled Vám nabízíme seznam dalších prací, které provádíme.

Výsek

Nabízíme Vám výsek ofsetových tisků, samolepek, složek, laší a krabiček běžných i nestandardních tvarů. Výsek provádíme na příklopových strojích Heidelberg, Grafopress a ML – 720 do formátu B2. K dispozici máme vlastní archiv výsekových forem, nebo Vám necháme vyrobit raznici dle Vašich požadavků. Nově vysekáváme a provádíme termoražbu na novém zařízení YAWA TYM 790 do formátu 790 x 560 mm

Vazba

Nabízíme tyto druhy vazeb:

  • vazba V1 = (běžná sponková nebo s ouškem na zavěšení do šanonu – až 4 ouška)
  • vazba V2 + V2 PUR = (lepená vazba)
  • vazba V4 = (šitá vazba v měkkými deskami)
  • vazba V8 = (šitá vazba s tvrdými deskami)
  • kroužková vazba

Ražba

Ražba je technologie formování materiálu úderem nebo tlakem prováděná pomocí raznic. Touto operací se výrazně zvyšuje atraktivita výrobku. Často je využívána při výrobě luxusních krabiček, přebalů, přání, vizitek a tiskovin s vysokými nároky na image.

My Vám nabízíme tyto typy ražby:

  • slepotisk
  • termoražba

Laminace

Laminace je jedním z nejmodernějších způsobů povrchové úpravy tiskovin. Aplikované folie zaručují maximální ochranu tiskoviny, optický efekt a kvalitativní zhodnocení. Tiskoviny upravené laminací jsou pevnější v tahu i ohybu, lépe odolávají zvýšení vlhkosti a mají vyšší životnost a použitelnost.

My Vám nabízíme 2 typy laminování: matné a lesklé lamino na stroji Foliant gulliver 520.

Číslování

Nabízíme možnost číslování vstupenek, lístků do tomboly, pokladních bločků a různých dalších materiálů na strojích Grafopress Heidelberg.

Perforace

Perforace je „proděravění“ papíru, které usnadní jeho pozdější odtrhnutí nebo ohnutí. Je nejčastěji využíváno na vstupenky, pořadové lístky, trhací bloky, poukázky či jiné podobné tiskoviny.

Vrtání

Vrtání je dnes poměrně využívanou technologií dokončovacího zpracování. Nejčastěji slouží k zakládání papíru, k vytváření otvoru u kalendářů, ale také jako zajímavý grafický prvek. Naše 4-vřetenová vrtačka Dürselen PB.04 umožňuje vyvrtání až 4 kruhových otvorů s několika typy vrtacích hlav o různých průměrech.

Falcování

Falcování je ruční nebo strojový úkon, při kterém je papír skládán nebo jednoduše přeložen na výsledný formát. Nabízíme falcování souběžné, křížové (mapy) a na tzv. harmoniku (leporelo) do minimálního formátu 3,5 cm (hojně používáno na příbalové letáky)

Bigování

Bigování se provádí u silnějších materiálů a desek měkkých vazeb. V místě ohybu se vytlačí podélná rýha a papír se v tomto místě ohne bez vedlejšího poškození (praskání).

Dokončovací zpracování Dokončovací zpracování Dokončovací zpracování Dokončovací zpracování Dokončovací zpracování Dokončovací zpracování Dokončovací zpracování